ще один огляд популярної програми
Представляю вашій увазі:
KeePassX
KeePassX є крос-платформним портом KeePass.
Програма побудована з використанням версії 4.3 бібліотеки Qt, роблячи її кросплатформною програмою, яку можна запускати на Linux, Windows и на Mac OS X.
Із січня 2006 року, бази даних, створені з KeePassX 0.2.2 двоїчно-сумісними з базами даних, створені у версії 1.06 KeePass.
KeePassX не підтримує бази паролів, створені в KeePass версії 2.x (.kdbx). Однак їх можна відкрити в KeePass і зберегти в старому форматі (.kdb).
KeePassX також підтримує імпорт із KeePassX 1.x XML, PwManager і KWallet XML.
Слід зазначити, що по деяких параметрах KeePassX відстає від свого нащадка KeePass.
Можливості програми:
-
Кросплатформний. Працює під Windows, GNU/Linux, OSX.
-
Мультимовний. Перекладений на 19 мов, у тому числі російську і українську.
-
Продумана система організації записів:
-
дерево=>групи=>підгрупи=>...;
-
можливість сортування;
-
наявність полів: назва, ім'я(логін), посилання (http://...), пароль, коментар;
-
можливість прикріплення вкладення (файлу) до запису;
-
присвоєння значків (іконок) вузлам усіх рівнів. Усі додаткові значки зберігаються в базі паролів, тобто при перенесенні з ПК на ПК — зберігаються;
-
можливість виставити «Термін придатності» записи.
-
Зручна навігація, з можливістю настроювання вигляду:
-
Індикатор складності пароля. Вводячи вже зареєстровані записи, ви можете наочно бачити складність використовуваного пароля.
-
Автоматичний генератор паролів, із широкими настроюваннями, що дозволяє зробити паролі дійсно випадковими.
-
Широкі можливості імпорту/експорту записів.
-
Пошук глобальний і локальний по групах.
-
Автозаповнення (експериментальне). Доступно тільки для Linux.
-
Бекап. За замовчуванням зберігає в окремій групі копії змінених/видалений записів. Тобто, якщо ви обновили запис, копія старого запису буде знаходитись у відповідній папці. При непрохідності дану функцію можна відключити, виставити час зберігання копій.
-
Можливість блокування головного вікна, як по автомату при старті/згортанні, простої комп'ютера n хвилин, так і натисканням відповідної кнопки, що дозволяє обмежити доступ до програми.
-
Відображати/мінімізувати в трей. З урахуванням налаштування попереднього пункту, можна без побоювання додати програму в автозапуск і тримати запущеною програму в треї.
-
Безпека баз даних.
Усі дані зберігаються захищені загальним ключем. Для додаткового захисту є можливість додаткового шифрування файл-ключем і можливість його генерації. У додаткових настроюваннях бази паролів можна виставити тип шифрування «AES(Rijndael): 256 біт» або «Twofish: 256», а також кількість циклів шифрування.
Як було сказано раніше записам можна присвоїти значки (іконки). А тому що майже в кожного сайту/служби є своя власна іконка, то, для спрощення візуального сприйняття, логічніше присвоювати саме їх. Отримати іконку сайту у форматі .png досить легко. Для цього треба в адресному рядку бразуера прописати http://favicon.yandex.ru/favicon/название_сайта без «/» та «http://». Наприклад http://favicon.yandex.ru/favicon/mail.google.com .
Так само можна скористатися відповідною пошуковою системою іконок http://www.iconfinder.com/ .
Додаткові вільні значки можна скачати http://www.famfamfam.com .
P.S. Так вийшло що публікація вийшла до місця й часу, тому що 5 мая (у Росії) відзначають день шифрувальника.